CIS pośredni WOJTEK w doniczce 40 cm

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Kolumnowa odmiana cisa, która nie zawiązuje ozdobnych, lecz trujących owoców - idealna do ogrodu, z którego będą korzystały dzieci.

'Wojtek' osiąga od 3 do 4m wysokości oraz do 1m szerokości. Za młodu posiada wąski, kolumnowy pokrój, z czasem rozrasta się na boki. Po 10 latach osiąga ok. 2m wysokości i 0,5m szerokości.

Z wiekiem rośliny stają się szeroko kolumnowe czy nawet odwrotnie stożkowate: góra jest szersza od podstawy.

Starsze rozrośnięte iglaki, wyglądają jak złożone z kilku mniejszych roślin posadzonych blisko siebie

Cisy pośrednie jako mieszańce dwóch gatunków posiadają większą odporność na niskie temperatury niż popularne cisy pospolite. Dlatego ta odmiana z powodzeniem możne być sadzona na terenie całego kraju.

Gleba powinna być bogata w wapń, żyzna, próchnicza, przepuszczalna i stale wilgotna. Roślina najlepiej czuje się w bliskim sąsiedztwie zbiorników wodnych, gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza.

'Wojtek' dobrze rośnie w słońcu, półcieniu czy całkowitym zacienieniu, choć stopień nasłonecznienia ma wpływ na wzrost i pokrój rośliny. Egzemplarze posadzone w słońcu czy półcieniu posiadają wierzchołki stojące "na baczność", natomiast te rosnące w cieniu mają tendencję do rozchylania się na boki.

Najlepiej wyglądają więc rośliny rosnące w pełnym słońcu - są proste, gęste i zwarte. Przy dużym nasłonecznieniu należy zapewnić roślinie wilgotne podłoże.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl