CIS pośredni WOJTEK w doniczce 40 cm

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Cis pośredni 'Wojtek' 

Odmiana wyhodowana w Polsce o zwartym, kolumnowym pokroju. Z biegiem lat rozrasta się na boki tworząc szeroką kolumnę czy nawet odwrotny stożek. Jest długowieczny, aczkolwiek rośnie dość wolno, bo po 10 latach osiąga zaledwie 2 metry wysokości. Docelowo w zależności od warunków może mieć do 3-4 m. Charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością, dlatego można go z powodzeniem uprawiać w chłodniejszych rejonach Polski.

 

 STANOWISKO

 

Wymaga gleb próchnicznych, żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferowane miejsce nasłonecznione lub półcień, ale w cieniu tez sobie da radę, może być tylko bardziej rozłożysty. Na silnie nasłonecznionym stanowisku należy zadbać o wysoką wilgotność podłoża. Korzystnie go sadzić przy oczkach wodnych, w miejscach lekko wilgotnych. Lubi rosnąć w wilgotnym powietrzu. Bez problemu znosi zanieczyszczenia w miastach.

ZASTOSOWANIE

 

„Wojtek” jest to odmiana męska, w związku z czym nie zawiązuje owoców. Jego główną ozdobną cechą jest zwarty pokrój z lekkim pióropuszem gałązek na czubku, oraz ciemnozielony kolor.
Znajduje zastosowanie, jako pojedynczy egzemplarz w kompozycjach innych roślin lub w grupach na żywopłoty. Jest to dobra propozycja dla małych ogrodów, jak też do parków miejskich czy alei. 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl