FIGOWIEC pospolity Figa w doniczce 30 cm

0 Towar niedostępny
25,90 zł 25.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Figa pospolita lub inaczej figowiec pospolity to roślina należąca do rodzaju Ficus, bliska krewna uprawianych w mieszkaniach fikusów. Spośród wszystkich uprawianych fig, to właśnie figa pospolita najlepiej się nadaje do uprawy w Polsce w gruncie. Figowiec pospolity może przybierać postać niewysokiego drzewa o luźnej koronie lub krzewu z licznymi odrostami korzeniowymi. Figowce te są dość długowieczne - mogą dożywać nawet 80-ciu lat. Liście figa pospolita ma duże, ciemnozielone, z wierzchu szorstkie, a od spodu omszone. Rośliny uprawiane w naszym klimacie tracą liście na zimę.

Figowca można uprawiać także w donicach.

Kwiaty figowca pospolitego pojawiają się wiosną. Wyglądem przypominają małe, zielone owoce. Owoce te rosną przybierając w miarę dojrzewania barwę fioletową. To co zwykliśmy nazywać owocem figi, jest niczym innym jak właśnie rozwiniętą osią kwiatostanu, która rozszerza się i zwija do środka, tworząc kieszeń z wąskim ujściem na zewnątrz. Kwiaty właściwe wyrastają wewnątrz tej kieszeni tworząc z czasem twarde pesteczki, które możemy wyczuć podczas jedzenia.

Dojrzałość figowego owocu można rozpoznać po tym, iż po jego zerwaniu wycieka z niego biały, lepki sok. Dojrzały owoc jest słodki i nieco mdławy. Suszone można przechowywać nawet przez rok.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl