Figowiec Północny - Figa PERETTA 40 cm

0 Towar niedostępny
25,90 zł 25.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Figowiec rośnie na kształt krzewu lub przy odpowiednim cięciu można uformować na kształt drzewa, dorasta do ok. 2,5 m wysokości. Liście ma duże, ciemnozielone, z wierzchu szorstkie, od spodu omszone. Figi uprawiane w naszym klimacie tracą liście na zimę, w cieplejszym klimacie są jednak zimozielone. Kwiaty figowca pojawiają się wiosną. Wyglądem przypominają małe, zielone owoce. Owocowanie rozpoczyna w lipcu i trwa aż do końca sierpnia. Owoce ma bardzo duże, w kształcie gruszki o wadze 100-120 gramów, bardzo aromatyczne i słodkie. Owoce rosną przybierając w miarę dojrzewania barwę zieloną następnie czerwoną aż do brązowo-fioletowej. Figi zbieramy, gdy są zupełnie dojrzałe, zwisają w dół, są delikatne i mają lekko spękaną skórkę. Figowiec aby owocować, nie wymaga zapylacza.

Figi są bardzo smaczne, dlatego najczęściej spożywane są na surowo, nadają się na przetwory jak: kompoty, dżemy i syropy, można je również ususzyć.
Uprawiając figowca należy zapewnić roślinie miejsce słoneczne i osłonięte od wiatru, np. przy południowej ścianie budynku. Na zimę konieczna jest ochrona młodych roślin przed mrozem i wiatrem. Zabezpieczamy dokładnie zarówno pędy jak i korzenie. Można użyć do tego mat słomianych, lub kory sosnowej. Drzewo figowe potrzebuje gleby lekko wapiennej, próchniczej. Figowiec może być uprawiany również w doniczce, najczęściej przybiera formę krzewu i wymaga częstego przycinania, gdyż rośnie zbyt szybko. Doniczka powinna mieć średnicę w granicach 30 do 38 cm. Roślina powinna mieć zapewnione stanowisko słoneczne i ciężką glebę z dodatkiem gliny. W okresie letnim rośliny można wystawić na balkon lub do ogrodu, jednak jesienią, przed nadejściem pierwszych przymrozków, należy zabezpieczyć je przed mrozem. Figa w doniczce powinna być przesadzona co dwa lata, podczas przesadzania warto roślinie przyciąć nadmiernie wybujałe korzenie. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl